בטון מוטבע

אל תפספסו את המחירים שלנו! 

בטון מוטבע

הטבעה וטקסטורה של בטון מוטבע היא תהליך חדש יחסית בתחומי הבניה והעיצוב. באזור שנת 2020 הגיחה שיטת הטבעת הבטון אל חיינו, ושדרגה למשעי את אופי שיטות העיצוב, את הדרך בה אנשים עיצבו את בתיהם, משרדיהם או כל שימוש פרטי או מסחרי אחר, ולמעשה הציבה דרגה  נוספת של יוקרה בעולם הבנייה והעיצוב.

למעשה, ניתן לבצע את שיטת הבטון המוטבע כמעט עבור כל דגם או טקסטורה בבטון. והיום, לעומת עד לפני כשנתיים, עולם הבטון המוטבע שהיה נחלתם של חברות בנייה גדולות גרידא, מונגש כיום כמעט עבור כל אחד, הן עבור קבלנים והן עבור ביצוע עצמי. 

בטון מוטבע

ישנן מגוון שיטות לעיצוב בטון מוטבע. חלק מהשיטות מורכבות למעשה מסודי תבניות באמצעות מטביעים את הבטון, לצד קשת צבעין רווחה שבה ניתן לצבוע את הבטון והמוטבע. ובעצם כך ליצור בטון מוטבע בכל הצבעים, בכל המינים, כל אחד לפי טעמו האישי. וליצור דגמי בטון מדהימים, שאף לא יזוהו ע"י הצופה בהם כדגמי בטון כלל וכלל.

פרמטר חשוב נוסף הוא העניין הבריאותי. מאחר שבעלי מקצוע רבים אחראים על תהליך ניהול וביצוע תהליכי עיצוב למיניהם, הם נחשפים למיני חומרים. לעיתים, חלק גדול מהחומרים הללו יכול אף להיות מסוכן בהיחשפות גבוהה אליו. ואולם, גם כאן יתרון חשוב הוא לתהליך הטבעת הבטון. הבטון המוטבע מונגש לביצוע תהליכי העיצוב ללא חומרים מסכנים או מסוכנים, ללא פיזור אבקות גוון או אבקות חומרי הפרדה.  

הבטיחות היא פרמטר חשוב ביותר, שהרי הקפדה על היותו מאפשרת ראש שקט הן עבור הקבלן והן עבור המזמין. וגם בנוסף לכך, עקב חסרונם של החומרים המסכנים או המסוכנים, דואגת לכך שסביבת העבודה תהיה ירוקה יותר, ידידותית יותר לסביבה, מונעת זיהום קרקע, זיהום אוויר או בזבוז משאבים כמו מים, וכמובן, נקייה יותר.

בטון מוטבע- פתרון מושלם עבור סוגיה בעלת שיקולים רבים

כאשר אנו בוחרים כיצד לעצב משטח מסוים, ישנם מספר פרמטרים שבגינם אנו מבצעים את הבחירה שלנו. הראשון הוא כמובן אסתטיקה ונראות, והאחר הוא מענה על צרכים נוספים שחשובים לנו, כמו למשל ניקיון, עמידות ותחזוקה. לעיתים גם מחירים. כל אלו משפיעים על הבחירה שלנו, וכמובן גם על התוצאה המתקבלת.

שיטת הבטון המוטבע היא שיטה אשר משלבת מראה אסתטי ומרהיב מאד ומגע נעים חלק, לצד עמידות גבוהה ואפילו קלות בניקיונה, אחזקתה ותחזוקתה. אמנם למשמע הביטוי "בטון מוטבע" אין האסוציאציה הראשונה העולה במוחנו היא אחת ממילות התיאור האחרונות בפסקה זו, אך דווקא ההפך הוא הנכון. ולמעשה, בדיוק כך הדבר. הדקורטיביות של הבטון המוטבע היא מפעימה בכל קנה מידה.

מעלותיו של הבטון המוטבע ביחס לאופציות אחרות

כאמור, כאשר אנו בוחרים שיטת עיצוב עבור משטח שברשותנו, אנו נבחן את האופציות העומדות בפנינו. במשוואה של עלות- תועלת וכמובן יתרונות מול חסרונות.

כאשר אנו בוחרים בשיטת הבטון המוטבע, אנו למעשה מייתרים את הצורך עבורנו בתשתית בטון. הלכה למעשה הדבר אומר שאנו זקוקים אך ורק לפעולה אחת. מקשה אחת אחידה אשר תיצור עבורנו את התוצאה הרצויה הנדרשת, על ידי יציקת רצפת בטון אחת בלבד. מה שזה אומר למעשה, שגם ישנו חיסכון גדול בזמן עבודה, בכוח עבודה ובחומרי גלם. עלות המשאבים קטנה, וכך ישנו חיסכון גם בעלויות, לצד כל שאר יתרונות הבטון המוטבע.

יתרון נוסף וחשוב הוא עמידותו יוצאת הדופן. לבטון, מטבע הדברים מהיותו חומר חזק למדי, ישנה עמידות גבוהה מאד בפני שחיקה, שברים, סדקים או כמעט כל פגם שתוכלו לחשוב עליו. כך, ישנו גם חיסכון בעלויות כאמור לעיל, שהרי מתייתר הצורך בשיקום או תיקון בעתיד, שכן הבטון עמיד להמון שנים קדימה. וגם, עניין נוסף וחשוב לא פחות וזו ההגנה המקסימלית אשר מעניק הבטון עבור בטיחותנו.

יתרון הניקיון הוא גם פרמטר משמעותי לא פחות. עקב אופיו של הבטון כחומר גלם, יש לו יכולת דחיית כתמים מדהימה, אשר כמעט ומייתרת את הצורך לנקותו באופן קבוע. זאת ועוד, בתהליך הבטון המוטבע מכסים את שכבת הבטון באמצעות שכבת הגנה המכונה סילר, והיא לחלוטין אוטמת את המשטח ומונעת היווצרות כתמים, ומייתרת את הצורך בתחזוקה קבועה ומשמעותית.

ולסיום, יתרון האסתטיקה שכמובן לא ניתן לוותר על דיון בגינוי. תהליך הבטון המוטבע מאפשר מגוון רחב מאד של שיטות עיצוב, אינסופיות ממש, כמעט בכל צבע, גוון וצורה המתבקשת. ולמעשה, ניתן ממש להתאים את שיטות העיצוב עבור כל לקוח וטעמו האישי, כמעט עבור כל יעד, צורך ומטרה שמתאימים עבור או עוברים בראשו. מה שמדהים הוא, שהמשטח גם נראה לטעמו האישי של הלקוח, וגם בנוסף לכך חלק ונעים, וכך יוצר מראה אותנטי ולא עשוי. 

חומרים שעלינו להשתמש בהם בתהליך

בשיטת בטון מוטבע נעשה שימוש במספר חומרים חשובים עבור ביצוע פעולה זו כראוי. הראשון מביניהם חומר הפרדה נוזלי וצבעי הספגה לבטון, הוא חומר נוזלי ומותז במרססת בזמן ביצוע הטבעת הבטון עם ההתקדמות. חומר נוסף הוא שכבת ההגנה שכאמור קרויה סילר, אשר מגיעה במספר גרסאות לפי רצון הלקוח- מט, חצי מבריק ומבריק. הסילר מזכיר במקדמו ומראו לכה שכבתית.

חומרים נוספים עבור גימור מושלם הם שבלונות וכלים להטבעת בטון. החל מטקסטורות סלעים, עץ ודק, דגמים של אבני מדרך ואריחים, וכלה בלבנים, חלוקי נחל וכדומה. אלו הם למעשה החומרים הנותנים את טביעת האצבע המיוחדת עבור כל לקוח בהתאמה אישית לרצונותיו ומטרותיו, וכאמור בעלת מרחב גדול וחופש עיצובי ענק למשעי. 

אז למעשה, כאשר אתם מחפשים את דרך המלך לעיצוב משטחים בבית, במשרד או בכל מקום אחר. טרם הפנייה לשיטות המוכרות, כדאי לכם לשקול ולהתוודע אל שיטת הבטון, אשר מונה יתרונות רבים מנשוא, והכי חשוב- תוצאה מושלמת.

אל תפספסו את המחירים שלנו! 

אז מה היה לנו בכתבה:

Uncategorized

איך מנסרים בטון ומה צריך לדעת

בטון משמש אותנו לאינספור צרכים ונראה שהוא חומר הגלם החשוב ביותר בעולם הבניה. דרגת החוזק הגבוהה והאפשרות לצקת אותו כמעט בכל מקום ובכל צורה, הופכים

הכירו את חברת יורוסטייל: עבודות אלומיניום

אלומיניום וורקס היא המובילה העולמית בייצור פרופילי אקסטרוזיה מאלומיניום. פרופילי שחול מאלומיניום משמשים ליצירת מגוון רחב של מוצרים, מצורות פשוטות ועד עיצובים מורכבים. מגוון המוצרים

צרו קשר עם המרכז לבטון ישראלי!

מענה מהיר 

Uncategorized

איך מנסרים בטון ומה צריך לדעת

בטון משמש אותנו לאינספור צרכים ונראה שהוא חומר הגלם החשוב ביותר בעולם הבניה. דרגת החוזק הגבוהה והאפשרות לצקת אותו כמעט בכל מקום ובכל צורה, הופכים

הכירו את חברת יורוסטייל: עבודות אלומיניום

אלומיניום וורקס היא המובילה העולמית בייצור פרופילי אקסטרוזיה מאלומיניום. פרופילי שחול מאלומיניום משמשים ליצירת מגוון רחב של מוצרים, מצורות פשוטות ועד עיצובים מורכבים. מגוון המוצרים

מה זה בעצם אנרגיה ירוקה?

בנייה ירוקה היא תרגול של תכנון, בנייה, תחזוקה ותפעול של בניינים בדרכים שאחראיות לסביבה. בניין ירוק מתייחס בדרך כלל לצרכים של אנשים, כמו גם לצרכי