שק בטון

הבטון מורכב ממספר חומרים: צמנט, חול, חצץ ומים. באמצעות הבטון אפשר לבצע שלל עבודות, מבניה ועד לרהיטים ופריטים מעוצבים. עבור כל צורך נצטרך שילוב שונה של החומרים. היום אנחנו יכולים לראות שימוש בבטון מוחלק, בטון שקוף ובטון לבניה. כל אחד שונה וההרכב שלו ייחודי. אנחנו צריכים לדעת מה הצורך שלנו ובהתאם לבקש את הבטון המתאים.

שק בטון מאפשר לנו לפתור בעיות וצרכים בשטח. במקום להזמין בטון לעבודות קטנות ושאינן קשורות בבסיס המבנה, אנחנו יכולים ליצור אותו במקום עצמו. נשתמש בפתרון פשוט זה ביצירת שבילים, רחבות קטנות, אלמנטים עיצוביים ועוד. בכל מקרה שאנחנו לא רוצים להזמין משאית בטון, נוכל ליצור אותו במקום, אך גם לפעולה זו נדרשת מומחיות.

דיוק ביצירת הבטון

המטרה שלנו היא לעבוד עם הבטון וליצור מבנה יציב ועוצמתי שיחזיק מעמד לאורך שנים. אחד המרכיבים שישפיעו על עבודה זו הוא הבטון שניצור. בנוסף, עלינו להכין את השטח כך שיהיה חלק ומוכן לקלוט את החומר. בסיום העבודה יהיה עלינו לשים חומר מגן, סילר כדי לשמור שהשנים לא ישפיעו עליו.

היום אנחנו יכולים לקנות שק בטון מוכן לעבודה, בלי להחליט בעצמנו על היחסים בין כל אחד מהחומרים. שיטה זו יכולה לחסוך כסף רב וזמן עבודה. שיטה זו מבטיחה מינון נכון ובטון חזק ויציב שאנחנו יכולים להשתמש בו לכל צורך. אנחנו לא צריכים למדוד את היחסים כיוון שהשק מגיע מוכן כפי שהוא וקל לערבב אותו באופן ידני.

כמה שקי בטון נצטרך

אחת המשימות שיעמדו לפנינו לפני שנתחיל את העבודה היא להעריך את מספר שקי הבטון שנצטרך. חישוב לא נכון עשוי להוביל להפסקת העבודה באמצע, מה שיוביל לפגיעה משמעותית בעבודה ובאיכות שלה. מן הצד השני, הפרזה בכמות הבטון תעלה לנו יותר כסף מהנחוץ ולאחר שנערבב את החומר לא נוכל לעשות איתו דבר וזה יהיה כסף שילך לפח.

עלינו לפנות לגורם שממנו מתבצעת רכישת השק ולבדוק מולו באיזה סוג בטון מדובר ולאיזו עבודה הוא יספיק. יש להעריך מראש את העבודה, למדוד את שטח הביטון ולכך להוסיף כ-20%. בהתאם יש להביא את הכמות הנדרשת. ברור כי כל שק בטון מעורבב עם מים ולכן הכמות שאנו רואים בתוך השק אינה הכמות שתתקבל בפועל. חישוב מקצועי יתבצע בעזרת אנשים המתמחים בתחום ואנו יכולים להעלות כל שאלה במהלך הדרך.

אופן העבודה עם שק בטון

במידה מסוימת אפשר להגיד כי אין הבדל בין עבודה עם בטון מוכן ועבודה עם בטון שאנו יוצרים בשטח, למעט ההכנה עצמה שנדרשת במקום. העבודה תתבצע בשלבים הבאים:

שלב ראשון – ניקיון השטח

אין לשים בטון על שטח שאינו מוכן ליציקה. עלינו לפנות חומרים שלא צריכים להיות במקום, סלעים שעלולים לבלוט וליישר את המשטח. במידה ואנחנו יוצרים רחבה גדולה נרצה שהשטח יהיה בעל זווית קלה כדי שהמים לא יישארו על הבטון.

שלב שני – טפסנות

יש לבצע עבודת טפסנות ועיגון. במקרים כמו בניית בית, יש לבצע את העבודה בהתאם תכנון ההנדסי שנעשה על ידי בעל מקצוע. במקרה וכל שאנחנו רוצים לעשות הוא רחבה קטנה או שביל, נוכל לבצע את העבודה ללא ייעוץ הנדסי, אך תמיד במקצועיות.

שלב שלישי – הכנת החומר ויציקה

במידה ויש לנו שק בטון כל שנצטרך לעשות הוא להוסיף את כמות המים שנדרשת בהוראות, לערבב על פיהן ולבסוף ליצור את החומר למקום. אנו יכולים לבצע עבודת מסוג זה או לפנות אל המרכז לבטון לליווי, ייעוץ וביצוע העבודה.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

אפשרויות לשיקום נזקי מים

נזקי מים יכולים להיות הרי אסון. בפרט כאשר מדובר על נזקים מצטברים, כפי שקורה בפועל. השילוב של יסודות רעועים לצד הזנחה מתמשכת מייצרים תשתית מושלמת

בלוג

בטון מוחלק

בטון מוחלק הפך לפופולארי בבתים רבים בשנים האחרונות. מדובר על רצפה המשווה לדירות רבות מראה מודרני וייחודי מה שהפך את השימוש בבטון למילה האחרונה בעולם

אפשרויות לשיקום נזקי מים

נזקי מים יכולים להיות הרי אסון. בפרט כאשר מדובר על נזקים מצטברים, כפי שקורה בפועל. השילוב של יסודות רעועים לצד הזנחה מתמשכת מייצרים תשתית מושלמת

בלוג

בטון מוחלק

בטון מוחלק הפך לפופולארי בבתים רבים בשנים האחרונות. מדובר על רצפה המשווה לדירות רבות מראה מודרני וייחודי מה שהפך את השימוש בבטון למילה האחרונה בעולם

הנסון בטון

הנסון בטון נחשבת היום לאחת החברות המובילות בישראל באספקת חומרי גלם וכלי עבודה לתעשיית הבנייה והתשתיות במדינת ישראלים. החברה פועלת בארבעה מישורים עיקריים ביניהם בטון

מוצרי בטון

אדניות

בימים טרופים אלה, ימים בהם כולנו נמצאים הרבה יותר בתוך הבית ומעט מאוד בחוץ, כולנו רוצים להרגיש שהבית שלנו הוא המקום הכי נעים, כייפי, שלו