בטון מוטבע

אל תפספסו את המחירים שלנו! 

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

שביל הכניסה לבית, רחבת הכניסה וכל משטח, יכולים להפוך למעניינים ומעוצבים. כל זאת תודות לאחד החומרים הנפוצים ביותר בעולם הבניה, הבטון. החומר החזק, היציב והאפור, כבר מזמן לא משעמם אותנו. הוא נכנס לתוך עולם העיצוב ולא במקרה.

היום אפשר ליצור אלמנטים מרגשים בעזרת הבטון ולהפוך רחבות, שבילים ואזורים קטנים וגדולים לייחודיים. בטון מוטבע יצר מהפכה גם בתחום הבטון וגם בתחום העיצוב. הוא מאפשר לנו ליצור ריצוף שונה ומרגש במרחב ונותן לנו אפשרויות עיצוב רבות שבעבר לא עמדו לרשותנו.

מהו בטון מוטבע

כדי שנוכל להבין על מה ההתרגשות, קודם כל עלינו להבין מהו הבטון המוטבע. מדובר על גישה שונה לחומר שאנחנו מכירים וגם יחסים אחרים בין החומרים שמכילים אותו. הבטון מורכב מארבעה חומרים: צמנט, חול, חצץ ומים. במשך שנים הוא היה בשימוש "פנימי", לצורך תשתית המבנה ולא היה מיועד לראווה. היום, תודות לבחירה נכונה ביחסים בין החומרים שמרכיבים אותו, הוא מגיע לקדמת הבמה.

בטון מוטבע הוא בטון בולט שעליו אנו מוסיפים אלמנטים דקורטיביים שונים. התוצאה תואמת את התכנון המקדים שלנו והיא יכולה להיות של אלמנטים גיאומטריים, נראות של עץ או של אבן. האפשרויות רחבות ועלינו לבחור את האופציה הטובה עבורנו.

תהליך היצירה

נדרשים חמישה שלבים כדי ליהנות ממראה מרשים של בטון מוטבע. הנקודה החשובה ביותר בעבודה היא ההכנה וקבלת החלטות עיצוביות בשלבים מוקדמים. השלבים הבאים מסבירים כיצד נקבל את התוצאה המרשימה גם אצלנו:

שלב ראשון – הכנת השטח

בשלב הראשון יש להכין את השטח לבטון. יש צורך במשטח חלק וברחבות גדולות עליו להיות עם זווית קלה כדי שמי הגשמים יוכלו לזרום לכיוון הרצוי. בשלב זה יש לקבל החלטות ובהן כיצד נרצה לראות את המשטח בסיום העבודה וזאת כיוון שמהרגע שבו נניח את הבטון, העבודה מתקדמת במהירות.

שלב שני – יציקה

ברגע שהשטח מוכן ניתן לצקת את הבטון. היציקה יכולה להיות על שטח רחב מאד או מצומצם. ניתן להניח את הבטון בגינה, בשטחים ציבוריים, בחניות ועוד. חשוב לשים לב, מהרגע שמתחילים לצקת, העבודה מתקדמת בקצב שאי אפשר לעצור.

שלב שלישי – הטבעה

עלינו לבחור מראש כיצד אנו רוצים לבצע את ההטבעה. האם אנו רוצים ליצור צורה גיאומטרית או רוצים שהמשטח יהיה דמוי עץ או אבן. שעות ספורות לאחר היציקה וכשהבטון יבש כמעט באופן מלא, תתחיל מלאכת ההטבעה.

שלב רביעי – ייבוש, חיתוך וסילר

הבטון הוא חומר קשה, אך הוא גם חומר נושם וחי. הוא יכול להתרחב ולהתכווץ ואנחנו צריכים לתת לו מקום לעשות זאת. אם נייבש את הבטון בלי טיפול נוסף, עם הזמן ייווצרו חריצים וסדקים והוא יקלוט אליו כתמים שונים. לכן, בשלב האחרון ניצור חתכים קטנים שכמעט ואי אפשר להבחין בהם כדי למנוע את הופעת הסדקים. לאחר מכן נניח סילר להגנה על הבטון וליצירת מראה מרשים.

שלב חמישי – תחזוקה אחת למספר שנים

בטון מוטבע זקוק למינימום עבודות תחזוקה. כאשר התהליך מתבצע במקצועיות ועל ידי חברה מנוסה, התוצאה נשארת כפי שהיא לאורך שנים. עם זאת, אחת למספר שנים יש לנקות את הבטון ולשים מעל שכבת סילר נוספת כדי להמשיך להגן עליו. מדובר בפעולה פשוטה שאינה פוגעת בשגרת החיים.

לפנות למומחים בתחום

המרכז לבטון מתמחה בעבודות בבטון, עבודות שגרתיות ובעיקר עבודות ייחודיות. בשנים האחרונות אפשר לראות כיצד הבטון מגיע לקדמת הבמה ויוצר תוצאות עיצוביות מרשימות. המומחיות של המרכז בשילוב המגע העיצובי, הופכות כל חלל חיצוני ופנימי לייחודי.

אז מה היה לנו בכתבה:

אל תפספסו את המחירים שלנו! 

מרכז הבטון הישראלי
מרכז הבטון הישראלי

בונים בית חדש או נכנסים בקרוב לדירה? מתכננים שיפוץ שיהפוך את הנכס שלכם להגשמה של כל החלומות שלכם? אנו שמחים להציג בפניכם את אחד הפתרונות שיגשים את החלום שלכם. קוראים לזה ביצוע החלקת בטון. במרכז הבטון הישראלי תוכלו להנות מתהליך מקצועי, יעיל, מהירמדויק ולא פחות חשוב מרהיב ביופיו. אנו מבצעים מגוון של שיטות יישום לחומר הבטון ביניהן בטון מוטבע, מקירוטופינג, בטון מוחלק צרוב ועוד. שיטת היישום מתאימה הן לחלקים הפנימיים והן לחלקים החיצוניים של הבית.

שק בטון
שק בטון

הבטון מורכב ממספר חומרים: צמנט, חול, חצץ ומים. באמצעות הבטון אפשר לבצע שלל עבודות, מבניה ועד לרהיטים ופריטים מעוצבים. עבור כל צורך נצטרך שילוב שונה

בטון חשוף
בטון חשוף

אחד התהליכים בהם רבים מאיתנו משקיעים מאמץ, אנרגיה, מחשבה ואף כסף הוא כל מה שקשור לתכנון ועיצוב הבית. בין אם אתם בשלב של בניה ובין

התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!