החלקות בטון

שוקלים לבצע החלקת בטון ומחפשים מידע מקצועי נוסף על הנושא? בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל מה שצריך לדעת על החלקות בטון החל ממה זה בעצם החלקת בטון, איך מתבצע התהליך בפועל, איפה ניתן לבצע את זה, מהם היתרונות של שיטת יישום זו ומה מיוחד בה בהשוואה לפתרונות אחרים וכמובן מה המחיר של החלקות בטון.

מה זה החלקת בטון?

בטון תמיד היה וכנראה שגם תמיד יהיה אחד מחומרי הבנייה הכי מבוקשים ופופולאריים. יחד עם זאת, מבחינה אסתטית ועיצובית, החלקת בטון נכנסה לתודעה רק בשנים האחרונות. החלקת בטון הוא תהליך המתאים כאשר אנו רוצים לבצע סוג של ריצוף עם רמת גימור חלקה, מבריקה המשדרג באופן ניכר את מראה הרצפה מבלי שנוכל להבחין היכן בדיוק רצפת הבטון ממוקמת. כאשר בוחרים להחליק בטון ניתן להגיע לתוצאה מרשימה וייחודית. הרעיון שעומד מאחורי החלקות בטון הוא שאנו יכולים לשנות את היציקה הבסיסית שלו ולשדרג אותה הן מבחינה פרקטית והן מבחינה דקורטיבית.

איפה ניתן ליישם החלקת בטון?

בעיקרון ניתן ליישם החלקות בטון בכלל חלל, גם באזורים פנימיים כמו למשל בסלון המרכזי והמטבח ואפילו בחדר השינה וגם בחללים חיצוניים כמו בחניות, שבילים המובילים לכניסה לבית, מרפסות, אזורים מסחריים ועוד. כאשר אנו בוחרים ליישם החלקת בטון, הרבה פעמים נבחר להתייחס לתהליך בהיבט. האסתטי והעיצובי. תמיד נרצה להתייחס לאווירה, לנסות ולהבליט רהיטים מסוימים ואף לעתים נבחר לצרוב את הבטון כדי שהגוונים הבהירים בו יובלטו.

איך מבצעים החלקת בטון?

מדובר בתהליך רב שלבי הדורש ידע, ניסיון ומקצועיות רבה. הנה כמה מהשלבים העיקריים המתקיימים בעת תהליך של החלקת בטון.

 1. הכנה של המשטח המיועד. לעתים יש צורך לפרק את הריצוף הקיים ולפנות את האריחים המיועדים לאתר פסולת. המשטח חייב להיות ישר ומהודק בצורה מקצועית.
 2. יציקת הבטון – מדובר בבטון משופר החלקה ולא בבטון רגיל שאנו מכירים מבניה מסורתית. המחיר שלו יחסית גבוה והוא משלב גם חומרים נוספים כמו מלט וחול.
 3. פילוס הבטון לגובה הדרוש.
 4. ייבוש – כדי שניתן יהיה להחליק את הבטון, חשוב לייבש אותו עד ל-90% ייבוש. זה מאוד משתנה בעונה בשנה, לעתים הבטון מתייבש ממש מהר ולעתים נדרש יותר זמן.
 5. יישום חומר מקשר – שילוב של חומר מקשר באבקה. בשלב זה מפזרים את הצבע שבחרנו על הבטון עצמו. מדובר בתהליך ידני המאפשרת לחזק את הגוון של הבטון.
 6. החלקת הבטון באמצעות מכשיר הנקרא הליקופטר – מדובר במכשיר עם להבים וכנפיים אשר מחליקות את הבטון.

החלקות בטון – כמה זה עולה?

כעת תוכלו להתרשם מטווח המחירים המומלץ לעבודות הקשורות להחלקות בטון. כמובן שכל קבלן או שיפוצניק המתמחה בעבודות בטון מתמחר את העבודה בצורה שונה ולוקח בחשבון מאפיינים שונים.

 • החלקות בטון באמצעות הליקופטר – 25-50 ש“ח למטר רבוע – לא כולל את עלות היציקה.
 • החלקות בטון ידניות באמצעות מיניקופר – 15-25 ש“ח למטר רבוע – לא כולל את עלות היציקה.
 • יציקות בטון צרוב – 250-350 ש“ח למטר רבוע.
 • צריבות בטון – 200-350 ש“ח למטר רבוע.
 • מריחת סילר על הבטון – 30-80 ש“ח למטר רבוע – לא כולל את עלות היציקה.

רוצים לבצע החלקות בטון ומחפשים קבלן בטון מקצועי? אנו במרכז הבטון עובדים עם קבלני הבטון המובילים בישראל. נשמח להעניק לכם שירות מקצועי, אדיב ויעיל. דרכנו תוכלו לחסוך זמן יקר ולהוזיל את עלות החלקת הבטון בעשרות אחוזים. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם ולענות לכם על כל השאלות.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

אפשרויות לשיקום נזקי מים

נזקי מים יכולים להיות הרי אסון. בפרט כאשר מדובר על נזקים מצטברים, כפי שקורה בפועל. השילוב של יסודות רעועים לצד הזנחה מתמשכת מייצרים תשתית מושלמת

בלוג

בטון מוחלק

בטון מוחלק הפך לפופולארי בבתים רבים בשנים האחרונות. מדובר על רצפה המשווה לדירות רבות מראה מודרני וייחודי מה שהפך את השימוש בבטון למילה האחרונה בעולם

אפשרויות לשיקום נזקי מים

נזקי מים יכולים להיות הרי אסון. בפרט כאשר מדובר על נזקים מצטברים, כפי שקורה בפועל. השילוב של יסודות רעועים לצד הזנחה מתמשכת מייצרים תשתית מושלמת

בלוג

בטון מוחלק

בטון מוחלק הפך לפופולארי בבתים רבים בשנים האחרונות. מדובר על רצפה המשווה לדירות רבות מראה מודרני וייחודי מה שהפך את השימוש בבטון למילה האחרונה בעולם

הנסון בטון

הנסון בטון נחשבת היום לאחת החברות המובילות בישראל באספקת חומרי גלם וכלי עבודה לתעשיית הבנייה והתשתיות במדינת ישראלים. החברה פועלת בארבעה מישורים עיקריים ביניהם בטון

מוצרי בטון

אדניות

בימים טרופים אלה, ימים בהם כולנו נמצאים הרבה יותר בתוך הבית ומעט מאוד בחוץ, כולנו רוצים להרגיש שהבית שלנו הוא המקום הכי נעים, כייפי, שלו