הכנת בטון ליציקה

אל תפספסו את המחירים שלנו! 

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

כולנו מכירים את המראה של מערבל הבטון כאשר אנו נוסעים בנסיעה על הכביש. המערבל עובד מבלי להפסיק עד לרגע שבו הוא נשפך באתר הבניה. חשוב להבין, כי כאשר יש צורך במערבל בטון, לרוב מדובר בכמויות מאוד גדולות שלו. הכנת בטון ליציקה אפשרית גם בבית בשיטת ”עשה זאת בעצמך“. בכדי שתוכלו להכין בטון ליציקה בביתכם, יש כמה מוצרים חשובים שעליכם לדאוג להם מבעוד מועד.

מה תוכלו להכין לאחר שתסיימו את תהליך ההכנה של הבטון ליציקה?

כאמור, אנו מכירים את חומר הבטון בהיבט של עולם הבניה. האמת היא, שיש לא מעט מוצרים שאפשר ליצור מיציקות בטון כמו למשל פרטי נוי ייחודיים אותם תוכלו לשלב במרפסת, בבית או בגינה, תוספות לגינה, אדניות דקורטיביות מבטון ועוד. בנוסף, ניתן גם ליצוק בטון בגינה.

רשימת חומרי גלם להכנת בטון ליציקה:

 • מלט – ניתן להשיג בחנות לחומרי בניין
 • מים. אפשר גם להמיס מלח כדי לקבל כל מיני מרקמים בסיום היציקה. 
 • מלח
 • חול ים יבש
 • אבנים קטנות כמו חלוקי נחל או חצץ

רשימת ציוד

 • מסמר שישמש אותנו לבדוק את תהליך ההתייבשות של הבטון אחרי שניצוק אותו.
 • כפפות עמידות.
 • קערה בגודל בינוני לערבוב כל החומרים ביחד.
 • תבניות שיאפשרו לנו לייצר גימורים של יציקות הבטון. יש תבניות אלומיניום כאלה שיכולות להיות פתרון מצוין.
 • כוסות בכדי למדוד כמויות. עד כוסות חד פעמיות. 3 כוסות יספיקו בהחלט.

איך מכינים את יציקת הבטון?

תהליך הכנת בטון ליציקה מתחלק לכמה שלבים עיקריים. בשלב הראשון, עליכם לשפוך לקערה כוס של חול ים. לאחר מכן, עליכם לשפוך כוס של חלוקי נחל או של חצץ ולהוסיף גם חצי כוס מלט. שפכו חצי כוס מים, עדיף מים מזוקקים על מי ברז. שימו את הכפפות וערבבו את הכל עד שתגיעו למרקם שמזכיר משחה. שפכו את התערובת לתבניות האלומיניום והשאירו את החומר להתייבש. הוסיפו מדי פעם מעט מים כדי לשמור על הבטון לח ולמנוע ממנו להתייבש מהר מדי. שלב זה חשוב מאוד כי הוא מסייע למנוע התייבשות מהירה של הבטון וזה בעצם מונע היווצרות של סדקים תוך כדי תהליך ההתייבשות.

לאחר מכן, השתמשו במסמר שהכנתם מבעוד מועד ובדקו עד כמה הוא קשה. עליכם להגיע למצב שלא ניתן לשרוט אותו בכלל. כאשר הבטון יבש לחלוטין הוציאו אותו מהתבניות. כעת סיימת את תהליך הכנת בטון ליציקה ואתם בהחלט יכולים להיות גאים בעצמכם.

ניתן גם להכין בטון ליציקה לחצר בשיטה הבאה:

החומרים הנדרשים להכנת הבטון: מלט, חול וחצץ.

 1. יישרו את השטח רצוי בו אתם מעוניינים לצקת את הבטון באמצעות מעדר ועט חפירה.
 2. בדדו את יציקת הבטון מהאדמה באמצעות יריעות ניילון אותם תפרסו. הניילון יסייע למנוע ייבוש מהיר, ממש כמו שהמים מונעים זאת בתהליך הקודם של יציקת הבטון.
 3. בנו מסגרות באמצעות לוחות עץ ומסמרו או אחד לשני. את המסגרת יוצרים בדיוק באותו השטח שאנו רוצים לצקת את הבטון. חשוב לחזק את המסגרת עם מוטות ברזל בכדי למנוע כיפוף של העץ שיכול להיווצר כתוצאה מהמשקל הכבד של הבטון.
 4. בשלב הבא יש למלא את המרווחים באדמה בכדי למנוע מצב שהבטון ייברח בזמן היציקה.
 5. פורסים רשת ברזל המתאימה ליציקה במרווחים של 20X20. מיקום הרשת חייב להיות במרכז היציקה ולא באזור של יריעות הניילון.
 6. ערבבו את החול ביחד עם החצץ והוסיפו מים עד שתקבלו תרכובת אחידה.
 7. שפכו את הבטון  לתוך תבנית המסגרת עד לגובה של 10 ס“מ לפחות.
 8. יישרו את הבטון עם מאלג וקרש.
 9. חזרו על היישור לאחר שעה שוב. 
אז מה היה לנו בכתבה:

אל תפספסו את המחירים שלנו! 

מרכז הבטון הישראלי
מרכז הבטון הישראלי

בונים בית חדש או נכנסים בקרוב לדירה? מתכננים שיפוץ שיהפוך את הנכס שלכם להגשמה של כל החלומות שלכם? אנו שמחים להציג בפניכם את אחד הפתרונות שיגשים את החלום שלכם. קוראים לזה ביצוע החלקת בטון. במרכז הבטון הישראלי תוכלו להנות מתהליך מקצועי, יעיל, מהירמדויק ולא פחות חשוב מרהיב ביופיו. אנו מבצעים מגוון של שיטות יישום לחומר הבטון ביניהן בטון מוטבע, מקירוטופינג, בטון מוחלק צרוב ועוד. שיטת היישום מתאימה הן לחלקים הפנימיים והן לחלקים החיצוניים של הבית.

צנרת
מדריך לשיקום נזקי צנרת אחרי בנייה מבטון

לפני שמתחילים בתהליך השיקום, חשוב להעריך את היקף הנזק לצנרת. זה כרוך בבדיקת הצינור לאיתור סדקים, נזילות ובעיות אחרות שעלולות להתרחש במהלך תהליך בניית הבטון. על ידי זיהוי האזורים הספציפיים הזקוקים לתשומת לב, תוכל לפתח תוכנית שיקום ממוקדת כדי לטפל בנזקים ביעילות.

התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!